Rok 2018 jest szczególny dla naszej ojczyzny, ponieważ w tym właśnie roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji organizowane są w naszym mieście różnego rodzaju działania mające na celu upamiętnienie tego, jakże ważnego, wydarzenia dla nas, Polaków.

Również Publiczna Szkoła z Oddziałami Integracyjnymi włączyła się w jubileuszowe obchody, poprzez przeprowadzenie patriotyczno-religijnego konkursu.

Wspomniany konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI i polegał na ułożeniu modlitwy za ojczyznę. Zadanie okazało się interesujące, o czym świadczy ilość zgłoszonych prac - 103. Spośród nich jury w składzie: Wioletta Sołtys, Agnieszka Banasiak-Wiśniewska, Bożena Kapica - nauczycielki j. polskiego, Jadwiga Tyra, Małgorzata Ciupak, s. Maria Turos – katechetki, wyłoniło 14 najładniejszych. Wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny z powodu wysokiego poziomu literackiego i patriotycznego zgłoszonych modlitw.

Wyróżnienia przyznano w poszczególnych grupach:

- klasy IV:

I miejsce – Faustyna Lenart IV d, Emilia Miś IV g

II miejsce – Amelia Nowakowska IV g, Zuzanna Cichocka IV a

III miejsce – Emilia Kędrak IV b, Maja Wójtowicz IV b

- klasy V:

I miejsce – Bartłomiej Misztal V d, Szymon Kuśmierczyk V a

II miejsce – Natalia Nalepa V c,

III miejsce – Wiktor Widz V d

- klasy VI:

I miejsce – Agata Jarosz VI d, Aleksandra Wydra VI d

II miejsce – Dominika Flis VI d,

III miejsce – Izabela Pelc VI d.

            Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody w kościele pw. św. Jadwigi Królowej podczas mszy św. na zakończenie roku szkolnego. Fundatorami nagród byli: p. dyrektor Agnieszka Trytek, ks. proboszcz Jacek Staszak i ks. proboszcz Jacek Beksiński. Wyrażamy ogromną wdzięczność fundatorom za hojność. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów na  szczerą i pokorną modlitwę oraz podzielenia się osobistymi odczuciami patriotycznymi w jubileuszowym roku odzyskania niepodległości.

            Życzymy wam dalszych sukcesów, a wakacje które nadeszły, niech będą dla was odpoczynkiem po ciężkiej pracy w zdobywaniu wiedzy oraz radością spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Udanych wakacji życzą organizatorzy: Jadwiga Tyra, Małgorzata Ciupak, s. Maria Turos i Joanna Kowal.