Włączając się w obchody i chcąc uczcić, a zarazem zainaugurować 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę, dnia 22 maja w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim odbyło się uroczyste posadzenie „Dębu Niepodległości”. 

 

Pani Dyrektor Agnieszka Trytek powitała społeczność szkolną i w swoim przemówieniu podkreśliła, że posadzenie dębu w 100 rocznicę to symbol szacunku oraz miłości do Ojczyzny. Jest to również wyraz pamięci o ludziach którzy walczyli o wolność.                             

Uczniowie klasy V b, V c oraz uczennica klasy V d przedstawili krótką lekcję historii z recytacją wierszy oraz śpiewaniem piosenek patriotycznych.               

To patriotyczne wydarzenie było piękną lekcją historii przekazaną w atrakcyjnej formie.