Piękno można stworzyć, a wiedzę zdobyć, ale talentu nie da się ani kupić, ani nauczyć

 

Nasza szkoła od lat posiada zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Nasi uczniowie każdego roku udowadniają, że nie bez powodu.

Wieloletnią tradycją jest prezentowanie przez uczniów swoich umiejętności, talentów, zainteresowań. 29 maja po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Promocji Talentów, w czasie którego nasi rówieśnicy prezentowali swoje niezwykłe talenty - grali, śpiewali, tańczyli, recytowali, odbyły się pokazy karate i gimnastyki.

 

Sukces to drabina, po której nie sposób się wspiąć z rękami w kieszeniach

 

W holu głównym można było zmierzyć się z tabliczką mnożenia, układaniem kostki  Rubika, zagrać w szachy, spróbować uczniowskich wypieków, wysłuchać ciekawostek dotyczących robotyki, sportu i porozmawiać z młodymi naukowcami. Uczniowie przedstawili także swoje talenty plastyczne poprzez wykonywanie na żywo rysunków, wytworów z plasteliny oraz origami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska prac wykonanych w ramach lekcji historii oraz kącik literacki, gdzie można było przeczytać piękne prace napisane przez uczniów naszej szkoły. Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych koleżanek i kolegów, którzy udowadniają, że każdy może mieć pasję i odkryć w sobie talent. Trzeba tylko naprawdę tego chcieć.

 

Talent był, jest i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go jednostka

 

Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie tego uroczystego dnia, w szczególności p. Beacie Gałus, p. Joannie Jarosz, p. Joannie Kowal, p. Jackowi Dubielowi, p. Stefanii Wójcik,  p. Elżbiecie Czerniak, p. Katarzynie Lachawiec, p. Izydorze Tatar, p. Dorocie Pietraszuk, p. Justynie Kałamajce-Krzosek i p. Adamowi Wiechnikowi.

                                                                                                               

Tekst: Redaktorzy Szkolnego Radia Supełek