22 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbył się X WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O KULTURZE POLSKI I KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH „THE GLOBETROTTER” na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 Celem konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów z zakresu kultury Polski i krajów anglojęzycznych oraz wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu ich wiadomości i umiejętności językowych. Konkurs składał się z dwóch kategorii – test wiedzy (konkurencja indywidualna) i prezentacja multimedialna (konkurencja drużynowa). Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Wszystkim udało się odnieść sukces. W konkurencji indywidualnej trzecie miejsce wywalczył Antoni Rosiński z klasy VIb, natomiast drużyna w składzie Dominik Bieńkowski (Vd), Agnieszka Flis (Vd), Kamil Kudrelik (Vd) za swoją prezentację multimedialną o Szkocji otrzymała pierwsze miejsce. Wszystkich uczniów do konkursu przygotowywała p. Iwona Kokoszka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.