W poniedziałek, 11 grudnia 2017, młodzież Lubelszczyzny prezentowała się w na wielkiej scenie Centrum Spotkania Kultur  w Lublinie, gdzie odbywała się gala wręczenia stypendiów przyznawanych przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

To spektakularne wydarzenie zgromadziło 725 wyróżnionych uczniów oraz przedstawicieli szkół. Nie zabrakło oczywiście czteroosobowej reprezentacji uczniów klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim, którzy spełnili wymagane regulaminem kryteria i uzyskali bardzo wysoką punktację w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Uczniowie gimnazjum: Karolina Graboś, Mikołaj Kiszka, Jakub Moskal, Izabela Strąk, znaleźli się w gronie najlepszych uczniów w województwie biorących udział w programie stypendialnym „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli lub kontynuują naukę w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Certyfikaty stypendialne wyróżnionym uczniom wręczył Wicemarszałek Województwa Krzysztof Grabczuk, Sekretarz Województwa Anna Augustyniak oraz Marek Kos – Radny Województwa Lubelskiego. Gratulacjom, podziękowaniom i uśmiechom nagrodzonych nie było końca. Dyplom uznania Zarządu Województwa Lubelskiego otrzymała również Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lub.

 

Andrzej Tomczyk