12 grudnia 2017 roku w Janowski Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta XI Gala Wolontariatu, której mottem były słowa św. Jana Pawła II "Z miłości służcie jedni drugim".

"Każde twe spojrzenie, mały nieśmiały twój gest, może pomóc komuś. W tobie drzemie siła, dzięki której uśmiechać się chce" – czy można prościej i piękniej realizować  w codziennym życiu przesłanie Jana Pawła II mówiące o służbie i miłości?  Miłości wyrażonej szlachetnością serca i szlachetnością uczynków. Wystarczy czyjś serdeczny dar, otwarta dłoń i życie nabiera barw. Wolontariat jest piękną sferą, w której  można się w pełni  zaangażować, wyzbyć  egoizmu i zrozumieć, że każdy jest komuś potrzebny. Każdy – i młodszy, i starszy, bo przecież wolontariat  łączy pokolenia. Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Świętego Brata Alberta, którego wyjątkowe przesłanie "Bądź dobry jak chleb" inspiruje wolontariuszy do wielu wspaniałych  działań.

"Dzięki temu, że jestem wolontariuszem, mogę śmiać się często i szczerze. Wiem, na czym polega piękne życie. Znajduję w bliźnich to, co najbardziej wartościowe. Chciałbym pozostawić po sobie świat nieco lepszym – czy to w postaci radości na twarzy innego człowieka, czy spełnienia czyjegoś małego marzenia".

Za takie właśnie działania serdeczne podziękowania podczas Gali otrzymali wolontariusze oraz ich opiekunowie ze szkolnych kół i klubów wolontariatu.

Scenariusz Gali opracowała p. Anna Targońska, a uroczystość  poprowadzili uczniowie trzeciej klasy gimnazjum –  Izabela Łukasik i Karol Lenart.

więcej