Już po raz czwarty nasza szkoła zorganizowała  Powiatowy  „Andrzejkowy Turniej Szachowy”. Pomysłodawcą i inicjatorem turnieju oraz fundatorem wspaniałych nagród był wicedyrektor szkoły p. Andrzej Tomczyk.

1 grudnia 2017 r. miłośnicy gier logicznych uczestniczyli w rywalizacji o tytuł najlepszego szachisty oraz o medale puchary i dyplomy.

W tegorocznych zawodach wśród 36 uczestników najlepszymi okazali się:

 1.  Krystian Dębczak       - I miejsce

 2.  Karol Latus                - II miejsce

 3.  Miłosz Dębiec            - III miejsce

 4.  Michał Flis

 5.  Michał Jednac

 6.  Michał Chmiel

 7.  Czajka Rafał

Wśród dziewcząt najlepsze okazały się:

Aleksandra Biała

Anna Flis

Alicja Białek

Malwina Bielecka

Gościliśmy zawodników z Janowa Lubelskiego, Modliborzyc, Stojeszyna, Wierzchowisk. Nad przebiegiem turnieju czuwał pan Jarosław Kańkowski – nauczyciel wychowania fizycznego. Sędzią głównym był pan Feliks Kuna. Fotografie wykonał i sponsorem słodyczy dla zawodników był p. Marek Flis – nauczyciel języka niemieckiego. Pragniemy dodać, że coroczny konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich uczniów powiatu janowskiego. Celem turnieju jest popularyzacja gry w szachy, propagowanie zasad fair – play, rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży oraz stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. 

 

Organizatorzy turnieju