22 listopada 2017 roku klasy 7 c i 7 b wraz z opiekunami udały się na wycieczkę integracyjną do Lublina.
Pierwszym punktem był spektakl „Zemsta”  Fredry w wykonaniu Sceny Polskiej teatru z Czeskiego Cieszyna, który odbył się w auli Uniwersytetu Przyrodniczego.

Aktorzy zachwycali grą i pomogli nam zrozumieć treść sztuki. Następnie udaliśmy się na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawym wykładzie na temat uzależnień ”Nie mogę żyć bez komórki... .” Mieliśmy również czas na zwiedzanie uczelni, oprowadzający pokazał nam kilka ciekawych miejsc na uczelni, która w przyszłym roku będzie obchodzić 100-lecie swojego istnienia.
Po takiej ilości wrażeń udaliśmy się na spacer i mieliśmy też czas na krótki posiłek.
Około godziny 15 zaczęliśmy zwiedzanie Zamku Lubelskiego. Dzięki przewodnikom zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat naszego miasta wojewódzkiego, które obchodzi 700- lecie swojego istnienia. Mogliśmy zobaczyć Kaplicę Trójcy Świętej, które jest jednym z najciekawszych i najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i Europie. To miejsce, w którym spotkała się i współistnieje kultura Wschodu i Zachodu. W jej wnętrzu wykonano bezcenne malowidła bizantyjsko - ruskie już w 1418 roku. Zapoznaliśmy się także z historią miasta i obejrzeliśmy niezwykłe dzieła polskiego malarstwa na przestrzeni wieków. Bardzo ciekawym punktem stało się dla nas zwiedzenie wystawy „Pablo Picasso wizerunek wielokrotny”. Po raz drugi w Lublinie i w Polsce pokazano dzieła tego wielkiego mistrza. Zaprezentowano głównie grafikę i ceramikę, a większość spośród 300 dzieł nie była dotąd pokazywana w Polsce. Wystawie towarzyszyła też ekspozycja złożona z „picassów”, czyli wytworów sztuki użytkowej w Polsce, które powstały w oparciu o dzieła mistrza. Sami też mieliśmy szanse zamienić się w artystów, tworząc podobne rysunki na miarę mistrza. Był to ostatni punkt naszej wycieczki.

 

 Izabela Ciupak kl. 7c