W środę 15 listopada 2017 roku w Janowskim Ośrodku Kultury zorganizowaliśmy Szkolny Dzień Profilaktyki w ramach którego uczniowie klas VII i II gimnazjum obejrzeli spektakl w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa „Z pamiętnika kujonki”

- poruszający problem przemocy i agresji. Młodzi widzowie poznali historię Pauliny, której życie za sprawą zachowania Mariusza i Moniki zmieniło się w piekło. Natomiast gimnazjaliści klas III poznali historię Weroniki, biorąc udział w spektaklu „Nick Victoria”, która nie ma zbyt wielu znajomych, więc próbuje ich szukać w Internecie. Poznając kolejne osoby, daje się wciągnąć w świat gier komputerowych, od których wkrótce się uzależnia. Spektakle zostały zrealizowane w ramach szkolnego programu „Bliżej siebie – dalej od uzależnień” sfinansowanego przez Urząd Miejski w Janowie Lubelskim. Koordynatorką Szkolnego Dnia Profilaktyki była pani Ewa Chmiel – pedagog.