Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej

Obchodzone w listopadzie Narodowe Święto Niepodległości jest okazją do edukacji młodego pokolenia. Najmłodsze dzieci nie zawsze wiedzą, dlaczego to święto jest tak ważne dla każdego Polaka.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu środowiska oświatowego, nauczyciele Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Janowie Lubelskim prowadzą różnorodne zajęcia dla uczniów szkół powiatu janowskiego.
Dnia 10 listopada uczniowie klas drugich skorzystali z tej okazji i wzięli udział w zajęciach, które poprowadziła pani Anna Żuraw-Łopata, kierownik Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat symboli narodowych, nauczyły się piosenki „Leć, Orle Biały”, mogły też namalować biało-czerwone barwy na dłoniach i policzkach. Wszyscy uczniowie na koniec otrzymali słodkie upominki, ale przede wszystkim wzbogaciły swoją wiedzę na tematy bliskie każdemu Polakowi.

Bardzo dziękujemy pani Annie Żuraw-Łopacie za tak ciekawe i wartościowe zajęcia.

 

Katarzyna Lachawiec, Anna Żytko