W dniach 21 i 22 października odbył się w Lublinie na Globusie Puchar Europy Dzieci w karate tradycyjnym. Nasz klub reprezentowało 15 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i różnych stopniach zaawansowania.

 W zawodach wzięło udział ponad 600 dzieci z 11 krajów, min. z Polski, Rosji,  Czech, Mołdawii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Azerbejdżanu, Armenii  i Izraela. Puchar Europy zdobyli dla JKKT Julka Drozd 6 qyu  i Borys Kwiatek 6 kyu.

Uczniowie naszej szkoły stanęli również na podium – Szymon Wolski z klasy VIc zajął 4 miejsce, a Wiktoria Dyjach z klasy VIIc była 3. Pozostali zawodnicy wykazali ducha walki i przegrywali tylko z najlepszymi wałcząc w repasażach o wejście do finału. To nie koniec sukcesów naszych uczniów. Na XI Pucharze Lubelszczyzny, który odbył się 23 września w Tomaszowie Janowski Klub Karate Tradycyjnego zaprezentował się na medal, a tak naprawdę na 9 medali. Oto wyniki:

kata

Igor Grzegrzuliński z klasy Id – I miejsce

Patryk Mazur z klasy Ie  - IV miejsce

Zuzia  Grzegrzulińska z klasy IIIc – II miejsce

Ania Flis z klasy  IVd – III miejsce

Szymon Wolski z klasy VI c – I miejsce

Wiktoria Dyjach z klasy VIIc  - III miejsce

Karolina Czajka  z klasy IIa  gimnazjum– III miejsce

Oliwia Pielarz z klasy IIIc gimnazjum – I miejsce

 

kumite (walka)

Czajka Karolina – III miejsce

Oliwia Pielarz – II miejsce

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów  i zapraszamy na treningi.

Zdjęcia z zawodów  są na facebook:  karate tradycyjne Lubelszczyzna

tekst: Marek Flis