DZISIAJ NA CHWILE TAK UROCZYSTE,

JAK PROMYK SŁOŃCA W PORANEK SZARY

- MOŻEMY PRZYNIEŚĆ Z GŁĘBIN SZCZEROŚCI

TYLKO – JAK KWIATY – SERC NASZYCH DARY.

JAK KWIATY WIOSNY – ŚWIEŻE I BIAŁE,

ROSĄ PORANKÓW JASNYCH OBLANE…

KWIATY – ZA WSZYSTKIE GODZINY WSPÓLNE,

NA RESZTĘ ŻYCIA… NIEZAPOMNIANE…

Święto Komisji Edukacji Narodowej to dzień szczególny dla naszej społeczności. Zwyczajowo nazywany Dniem Nauczyciela pozwala zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad tym, co daje nam szkoła, nauka, nauczyciele.

W takim dniu nie sposób nie podziękować wszystkim pracownikom szkoły za to, że mamy możliwość rozwijać się, nadrabiać braki, czuć się bezpieczni…

Uczniowie klas IV d, IV e, IV g, V c, VI d, I d, I e, II a, II b, III a, III b wraz z nauczycielami – p. Wioletą Sołtys, p. Iwoną Krzos i p. Justną Kałamajką – Krzosek oraz chór szkolny prowadzony przez p. Adama Wiechnika przygotowali w dniu 13 października 2017 r. uroczystą akademię.

Krótki program artystyczny był ukłonem w stronę naszych wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników niepedagogicznych. Słowem i piosenką pragnęliśmy podziękować za cierpliwość, wyrozumiałość, mądrość, dobre rady, uśmiech i serce. Może nie zawsze to okazujemy, ale doceniamy Państwa starania. W tak wyjątkowej chwili pragniemy życzyć Państwu wytrwałości - aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień,
abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem.
Potrzebne są nam wzorce i Wy, drodzy Nauczyciele jesteście takimi wzorcami. Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość są naszą mocą.

“Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie”

W podzięce za trud włożony w naszą edukację samych radości i sukcesów życzy społeczność uczniowska PSPzOI.

Dla odważnych prosta i jasna jest droga…
Jedną tylko szansę los dał -
Nadaj marzeniom swym kształt,
Taka szansa zdarza się raz;
Śmiało, a dosięgniesz gwiazd
Póki twoje pięć minut trwa...

Uczniowie