We wrześniU uczniowie klas trzecich wybrali się wraz z wychowawcami i rodzicami na wycieczkę do jednej z janowskich piekarni. Na miejscu powitał ich bardzo serdecznie właściciel piekarni pan Stanisław Mrowca. Na wstępie opowiedział dzieciom o historii piekarni i o swoim zamiłowaniu do zawodu piekarza.

 

Potem oprowadził dzieci po całej piekarni pokazując i objaśniając miejsca pracy piekarzy oraz  wszystkie  urządzenia potrzebne do wypieku chleba. W magazynie mąki uczniowie dowiedzieli się o różnych typach mąki potrzebnych do wypieku różnych rodzajów chleba. Poznały też cały proces powstania chleba od zaczynu do wypieku. Na koniec zwiedziły pracownię cukierniczą i zostały poczęstowane pysznymi ptysiami.Zawód piekarza bardzo zainteresował wszystkie dzieci, nawet niektóre z nich po tej wizycie stwierdziły, że chciałyby zostać piekarzami.Wszyscy jednogłośnie orzekli, że wycieczka należała do udanych, gdyż zostawiła w głowach dzieci wiele cennych i ciekawych informacji związanych z wypiekiem chleba i pracą piekarza.


Dziękujemy bardzo serdecznie panu Stanisławowi Mrowca za miłe  przyjęcie i ciekawe warsztaty edukacyjne.

Opracowanie: I.Lasek