Wystawa pt.„Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”, miała na celu zainteresowanie uczniów tematyką bezpiecznego grzybobrania. Dnia 27 września klasa III a i III b z wychowawcami wybrały się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim na wystawę grzybów.

 Na miejscu serdecznie przywitała wycieczkę przewodniczka i "grzyboznawczyni" tej wystawy pani Elżbieta Kurzyna.

Na początku zapoznała wszystkich z zasadami właściwego zbierania grzybów. Uczniowie dowiedzieli się jak rozróżniać grzyby jadalne od trujących, gdzie zbierać grzyby, jak się ubrać do lasu, jak się zachowywać w lesie.  Na wystawie były zgromadzone różne grzyby kapeluszowe, które można było obejrzeć, powąchać, a niektóre dotknąć. Uczniowie dowiedzieli się również, iż dzieci do lat 12 nie powinny w ogóle spożywać grzybów. Po obejrzeniu wystawy i filmu edukacyjnego dzieci zostały odpytane przez panią Elę, oczywiście wykazały się sporą wiedzą dotyczącą tematu spotkania, chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Opracowanie: Justyna Wieleba