Papież Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Fascynował On swoją niezwykłą osobowością, pokorą, szacunkiem i miłością do bliźniego. Każdy, kto mógł się z Nim spotkać odczuwał promieniowanie świętości i bliskość samego Boga.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim uczcili pamięć naszego rodaka Papieża, z okazji III rocznicy wyniesienia Go na ołtarze i włączenia do grona świętych w niebie. Uroczysta akademia, która odbyła się 9 maja, przypomniała drogę Karola Wojtyły z Wadowic do posługi pasterza Kościoła w Watykanie. Ojciec Święty podkreślał zawsze, że jest wielkim patriotą a pielgrzymki do Ojczyzny były dla Niego wspomnieniem lat dziecięcych i młodzieńczych.   

                   Akademia wzbudziła u uczniów duże zainteresowanie ze względu na ciekawy program, oprawę muzyczną i film ukazujący Papieża podczas pielgrzymek do Ojczyzny.  Program artystyczny przygotowali uczniowie klas II, III i IV pod kierunkiem p. Jadwigi Tyra - nauczyciela religii, oraz p. Jacka Dubiela - nauczyciela muzyki.

                   Ojciec Święty był iskrą, która zapaliła ludzkie serca, niech więc Jego nauka, Jego miłość i uśmiech żyją w nas i w naszych sercach. „Dziękujemy Ci Ojcze za to, że byłeś…”

 PSPzOI w Janowie Lubelskim