Dnia 11 X 2016 r. w naszej szkole odbyło się Czytanie Narodowe fragmentów powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” przez zaproszonych Gości. Wybrane teksty czytali: Burmistrz Janowa Lubelskiego – Pan Krzysztof Kołtyś, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Janowie Lubelskim – Pani Anna Żuraw-Łopata, Dyrektor naszej szkoły – Pani Agnieszka Trytek i uczennica kl. V d – Klaudia Sajdak.

 

Czytanie poprzedziła scenka przedstawiająca najważniejsze wiadomości z życia i twórczości wybitnego pisarza przekazane w formie wywiadu. Przygotowali ją uczniowie klasy V d pod kierunkiem nauczycieli: Pani Bożeny Kapicy, Elżbiety Bucior i Joanny Jarosz.

Oprawą muzyczną była melodia  do filmu „W pustyni i w puszczy”, którą przygotował Pan Jacek Dubiel.

Uroczystość ta przybliżyła wszystkim sylwetkę Henryka Sienkiewicza w 100. Rocznicę śmierci i zachęciła uczestników do poznania jego dzieł.

Elżbieta Bucior, Joanna Jarosz