propozycje zajęć na wolny czas:

1. Piosenka: "A ja wolę moją mamę".

2. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka piosenka pt.,,Wszystkie dzieci nasze są.'' oraz inne piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej.

3. Piosenka "Kolorowe dzieci".

4. Bajka ,,Bolek i Lolek" - tytuł odcinka - "Imieniny mamy".

5. Jak zrobić wiatraczek z papieru?

6. Zabawa ruchowa z tekstem.  

 

 1. "A ja wolę moją mamę":

 
2. Piosenka pt.,,Wszystkie dzieci nasze są.'' oraz inne piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej:
 
 
3. Piosenka "Kolorowe dzieci":
 
 
4. Bajka ,,Bolek i Lolek" - tytuł odcinka - "Imieniny mamy":
 
 
5. Jak zrobić wiatraczek z papieru?
 
 
6. Zabawa ruchowa z tekstem: Drogie Dzieci! W dniu dzisiejszym zachęcamy Was do uważnego wysłuchania tekstu opowiadania i wykonywania ustalonych ruchów. Poproście któregoś z domowników, aby przeczytał Wam tekst o wiośnie. Poszczególne słowa są przyporządkowane ruchom dziecka, np.

 

  • zapach łąki – głębokie wdechy i wydechy,
  • bocian - chód z wysokim podnoszeniem kolan,
  • kwiaty rosną – wznoszenie się,
  • kwiaty więdną – opadanie,
  • wiatr – świstanie, szumy,
  • burza – tupanie,
  • tęcza - kreślenie w powietrzu łuku,
  • majowy wianek - tworzenie nad głową koła.

 

Tekst o wiośnie: Był ciepły majowy dzień. W powietrzu unosił się zapach łąki. Wśród wysokich traw maszerował bocian. Wtem nadciągnęły gęste burzowe chmury. Bocian, który przed chwilą z gracją maszerował po trawie - odleciał. Szybko przywiał silny wiatr i rozpętała się wiosenna burza. Deszcz padał, wiatr nadal wiał. Kwiaty zwiędły. Słońce między chmurami rozbłysło i pojawiła się tęcza. Po burzy nie było śladu. Kwiaty rozkwitły na nowo i utworzyły piękny majowy wianek. Zapadał zmierzch a w powietrzu nadal unosił się cudny zapach łąki.