Dzisiaj nasze nowe propozycje:

1. Przysłowia na maj.

2. Dziś wirtualnie wybieramy się na łąkę.

3. Namalowanie barwnej łąki według własnego pomysłu lub podanej instrukcji.

4. Przepisy na masy sensoryczne i plastyczne.

5. Piosenki dla dzieci.

6. Zabawy ruchowe dla dzieci przy muzyce. 

  

 

1. Przysłowia na maj:

 

2. Wirtualnie wybieramy się na łąkę:

https://www.youtube.com/watch?v=hqpM5idzydk&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=hOgO9fBHpF8&feature=youtu.be

Postarajcie się zapamiętać jak największą ilość nazw roślin i zwierząt, mieszkających na łące. Opowiedzcie  rodzicom lub rodzeństwu co nowego dowiedzieliście  się z magicznej wyprawy na łąkę.

3. Malowanie barwnej łąki według własnego pomysłu lub podanej instrukcji: Po obejrzeniu kolorowej łąki kwietnej proponujemy Wam namalowanie barwnej łąki według własnego pomysłu lub poniższej instrukcji. Instrukcja: Połóż na stole podkładkę, na nią czystą białą kartkę. Przygotuj farby i pojemnik na wodę, weź pędzelek i rolkę po papierze toaletowym, korek lub wycięty kawałek ziemniaka.  Na kartce pędzelkiem namaluj pionowe paski różnej grubości cienkie i grubsze. Maluj od góry kartki ku dołowi. Tak zamaluj całą kartkę, mogą miedzy pionowymi liniami pozostawać białe przestrzenie. Rolkę po papierze toaletowym ponacinaj około 1 cm z jednej strony rolki, wygnij nacięte części na zewnątrz, pomaluj tę część  na żółty kolor farbą i odciśnij na kartkę. Zobaczysz kwiat mniszka lekarskiego, czyli mlecz. Zakrętkę, korek albo kawałek ziemniaka użyj jako stempla. Zamaluj płaską część stempla wybranym przez siebie kolorem i stempluj różnymi kolorami kwiaty na swojej łące. Staraj się, by stemple pojawiały się w białych przestrzeniach. Wybieraj kolory jasne, a potem ciemniejsze. Wasze prace są z pewnością różnorodne, kolorowe i bardzo ciekawe! Prześlijcie nam proszę ich zdjęcia na adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Niech nasza strona internetowa rozkwitnie Waszymi pracami! Powodzenia! 

4. Masy sensoryczne i plastyczne - przepisy:

https://panimonia.pl/2018/01/23/masy-sensoryczne-plastyczne-przepisy/?fbclid=IwAR0-8KvGSN2qIJrIac6Qbk-LLKNuhNOlvGoViyxmrYw7Kkf0jmHZO6JBHr4

 5. Piosenki dla dzieci:

 
6. Zabawy ruchowe dla dzieci przy muzyce: