propozycje zajęć na wolny czas:

1. Film edukacyjny o wiośnie.

2. Quiz o symbolach narodowych Polski.

3. Jak wykonać kotylion z papieru.

4. Pszczółka z rolki po papierze.

5. Słodki zajączek ze skarpetki i ryżu.

6. Zabawa z kubkami i pojemnikami.

1. Film edukacyjny o wiośnie:

2. Quiz o symbolach narodowych Polski:

3. Wykonanie kotylionu z papieru:

4. Pszczółka z rolki po papierze:

5. Wiosenny zajączek ze skarpetki i ryżu:

5. Zabawa z kubkami i pojemnikami:

• Budowanie – z wielu kubków można tworzyć wyjątkowe budowle. Do takiej zabawy najlepiej nadają się kubki po serkach, jogurtach…. Wieże mogą być nawet większe od samych dzieci!
    • Telefon – połączenie dwóch kubków sznurkiem po jego naciągnięciu tworzy telefon. Bawić można się się na różne sposoby, i to razem z rodzeństwem! Powtarzajcie słowa,  mówcie cicho, głośno, cienkim i grubym głosem, udawajcie, ze rozmawiacie przez telefon…
    • A kuku! – to jedna z najstarszych zabaw na spostrzegawczość, która za każdym razem cieszy dzieci tak samo. Skarb, którym może być guzik lub ulubiony klocek, ukryty pod jednym z trzech kubków, próbuje schować się przed dzieckiem. Zabawa polega na tym, by nie stracić go z oczu!