Dzisiaj kolejne pomysły na spędzenie wolnego czasu:

1. Zabawa z mąką: rysowanie na mące, mąkolina i gniotki (rozwiń "Więcej").   

 

2. Zagadki z odpowiedziami o zimie, zdrowiu i higienie (fajne). 

3. Podchwytliwe zagadki logiczne z odpowiedziami.

4. Kolorowanki patriotyczne do wydruku.

5. Kolorowanka - wycieczka nad rzekę (online! lub do wydruku).

6. Wirtualny spacer po parkach narodowych.

7. Muzyka relaksacyjna dla dzieci: dźwięki natury, śpiew ptaków.

 

1. Większość czasu spędzamy w Naszych domach. Ale nie martwcie się – jeśli po jakimś czasie Wasze zabawki trochę Wam się znudzą, a pomysły na ciekawe zabawy się wyczerpią… Spieszymy z pomocą! Oto  kilka pomysłów na fascynujące zabawy, do których… wcale nie potrzebujecie zabawek!

Zabawa z mąką:

  • Rysowanie na mące – na talerzyk lub tackę należy wysypać małą ilość mąki. Dziecko rysuje wodząc palcem po dnie naczynia – w ten sposób mogą powstać wspaniałe dzieła!
  • Mąkolina – z połączenia mąki pszennej z olejem (ok. 4 szklanki mąki i pół szklanki oleju) tworzy się masa przypominająca piasek. Zabawy z wykorzystaniem tej masy to fantastyczna możliwość rozwijania zmysłu dotyku, a wraz z foremkami (do piaskownicy albo do ciasta) można nawet wyobrazić sobie, że bawimy się w piaskownicy!
  • Gniotki – po wsypaniu mąki do balona powstaje tzw. gniotek, czyli kuleczka, która zmienia swój kształt pod wpływem dotyku. Można dorysować jej oczy, usta, a nawet zrobić szaloną fryzurę, np. z włóczki.    

2. Zagadki z odpowiedziami o zimie, zdrowiu i higienie:

http://wsse.krakow.pl/strona2/attachments/article/196/ZAGADKI%20O%20ZIMIE,%20ZDROWIU%20I%20HIGIENIE.pdf

3. Podchwytliwe zagadki z odpowiedziami:

https://miastodzieci.pl/zagadki/podchwytliwe-zagadki-dla-dzieci/

4. Kolorowanki patriotyczne do wydruku:

https://miastodzieci.pl/kolorowanki/godlo-polski-kolorowanka/

5. Kolorowanka - wycieczka nad rzekę (online lub do wydruku):

 
6. Wirtualny spacer po parkach narodowych: 
 
 
7. Muzyka relaksacyjna dla dzieci: dźwięki natury, śpiew ptaków: