1. Dzisiaj sygnalizujemy rozpoczęcie konkursu zagadek pt. "Obudź tygryska". Odpowiedzi na zagadki wysyłaj na e-mail, który będzie podany na następnym plakacie - jutro.     

Kto pierwszy ten lepszy. Nagrodami będą "złote monety", które otrzymasz na swój adres e-mail. Proszę śledzić plakaty - zadania - zagadki :). Dyplomy lub inne prezenty otrzymacie na zakończenie roku szkolnego ze świetlicy.

 

 

Jak codziennie proponujemy też kolejne zajęcia plastyczne, bajki, muzykę relaksacyjną i zabawy ruchowe.

 

2. Drzewko z papieru: 

 
3. Bajka o Muminkach i Wiośnie:
 
 
4. Kilka chwil dla "natury" - muzyka relaksacyjna:
 
 
5. BRATKI NIE TYLKO W OGRODZIE:

 

Kwiatki bratki  pojawiają się w doniczkach i na rabatkach, ale też możemy je wspólnie wyczarować. Potrzebne będą: kartki papieru, kółka wycięte z ręcznika papierowego, 

listki z płatków kosmetycznych lub zielonego papieru, farby, klej. Najpierw trzeba przygotować tło. Możemy je stemplować zwiniętą folią aluminiową, reklamówką, kulką papieru, folią bąbelkową lub gąbką. Następnie wycinamy kółka z ręcznika papierowego i malujemy takimi kolorami jakie mają oryginalne żywe bratki. Wycinamy również listki i też je malujemy. Po wyschnięciu przyklejamy kwiaty na kolorowe tło i kompozycja z bratków gotowa. Przyjemnej zabawy.

 

6. Zabawy ruchowe dla dzieci - rozgrzewka:

https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w