nowe propozycje zajęć na wolny czas:

1. Opowiadanie Olek i Ada "Oznaki wiosny".

2. Praca plastyczna pt. „ Kolorowe piórka”.

3. Bajka z serii ,,Marta mówi", odcinek "W schronisku".

4. Dla małych dzieci: "Margolcia i Miś" - "Idzie wiosna".

5. Nowe zagadki dla dzieci o urządzeniach technicznych (druga część).

6. Kolorowanki wiosenne do wydrukowania z kodami kolorów.

 

1. Opowiadanie "Olek i Ada" pt.: "Oznaki wiosny":

https://www.youtube.com/watch?v=iG4QBT1ycqc

2. Praca plastyczna pt. „ Kolorowe piórka”:

Propozycja dla tych uczniów co już się troszkę nudzą w domach. Przedstawiamy Wam świetlicowe inspiracje, instrukcję krok po kroku jak wykonać pracę. Do zabawy, która wycisza i daje niesamowity efekt, potrzebne są: biały papier, farby, pędzel, kolorowe wstążki lub sznureczki, trochę czasu i wyobraźni. Na kartce malujemy za pomocą farb i pędzla kontur piór, następnie wypełniamy je fantazyjnymi wzorami w różnych kolorach ciepłych i zimnych. Czekamy aż piórka wyschną i nacinamy je nie do końca, tworząc cienkie paseczki. Do tak przygotowanych piórek można doczepić włóczkę, kolorowy sznurek lub wstążkę i wszystkie piórka powiesić na patyczki lub kijki. Powodzenia i życzymy wszystkim udanej zabawy.

3. Bajka ,,Marta mówi", odcinek "W schronisku":
 
 
4. Kilka słów o Wiośnie:
 
 
5. Nowe zagadki dla dzieci o urządzeniach technicznych:
 
 
6. Kolorowanki wiosenne według kodu kolorów: