Na najbliższe dni chcemy waszą uwagę skierować w stronę otaczającej nas rzeczywistości- pogoda, świat przyrody. Zachęca nas do tego kalendarz: 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, a 23 marca – Światowy Dzień Meteorologii.  Zachęcamy Was do zabawy, a być może staniecie się prawdziwymi badaczami, obserwatorami natury.

- Poobserwujcie chmury na niebie. Co przypominają Wam ich kształty?. Możecie opowiedzieć o tym Rodzicom lub rodzeństwu. Możecie też namalować lub wykonać z bloku technicznego swoje chmury i zamienić je w co tylko chcecie a potem ozdobić nimi swoje miejsce w pokoju.

- Zostańcie prezenterami telewizyjnymi –pogodynkami i przedstawcie swoim Rodzicom dzisiejszą prognozę pogody.

- Spróbujcie wykonać wiosenny kwiat np. tulipana metodą orgiami.

- Proponujemy założyć „Dzienniczek Obserwatora Przyrody” w którym możecie zanotować  i narysować to, co najbardziej lubicie w wiośnie. Wyjrzyjcie przez okno lub w wyobrażni przenieście się do lasu, ogrodu lub parku.

Polecamy Wam stronę internetową http://lubietworzyc.blogspot.com  

Powodzenia i udanej zabawy- wychowawcy świetlicy