Jak już pisałam wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, ale… nie oznacza to, że nasze emocje nie potrzebują wsparcia. Wręcz przeciwnie – w czasie trudnym, stresowym, niekomfortowym powinniśmy wspomagać nasze emocje, kompetencje społeczne.

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, a więc sytuacja zagrożenia zdrowia nie jest dla nikogo łatwa do zrozumienia i zaakceptowania. Naturalne jest w związku z tym, że wiele dzieci może odczuwać lęk, dezorientację. Jako rodzice możemy pomóc poprzez słuchanie oraz wyczerpujące i spokojne udzielanie odpowiedzi na pytania, tworząc przy tym atmosferę swobody. Chciałabym wskazać Państwu drogę, jak skutecznie pomóc dzieciom w radzeniu sobie w sytuacji zagrożenia i zminimalizować odczuwane napięcie.