W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja zorganizowano spotkania z 6-latkami związane z ww. tematyką. Nauczyciele biblioteki przeczytali dzieciom opowiadanie pt. „Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?”.

 Kolejnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie piosenek mikołajkowych, rozwiązywanie zagadek oraz zabawy ruchowe. Dzieci odpowiadały na zadane przez n-li pytania dotyczące wyglądu Świętego Mikołaja, pojazdu, którym się porusza, prezentów… Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały kolorowanki z postacią Mikołaja. Pobyt w bibliotece przypadł dzieciom do gustu. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach, byli aktywni, wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.

                                                                                                              Tekst: Joanna Jarosz, Elżbieta Bucior