Informujemy, że biblioteka szkolna w okresie nauczania zdalnego jest czynna od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

Na przełomie października i listopada nauczyciele biblioteki szkolnej zorganizowali przedstawienia teatrzyku Kamishibai dla uczniów klas drugich. Kamishibai to japońska sztuka opowiadania różnych historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach.

Dnia 29 września nasza szkoła włączyła się już po raz kolejny do międzynarodowej akcji Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie klas: VIII „a”, VIII „d” oraz nauczyciele biblioteki odczytali wybrane fragmenty książki pt. „Bon czy ton: savoir-vivre dla dzieci” autorstwa popularnego pisarza Grzegorza Kasdepke.

Dnia 7 września 2020 r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, które odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą 9 odsłony Narodowego Czytania było wybitne dzieło wieszcza polskiego romantyzmu – Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.

W związku z włączeniem się do ogólnopolskiej akcji Czytania Narodowego, które odbyło się na początku września nasza szkoła otrzymała pisemne podziękowanie od Pary Prezydenckiej wraz z unikatowym egzemplarzem Nowel Polskich.

Konkursu literacki dla klas III na temat życia i twórczości Marii Kownackiej

Z okazji przypadającego 25 listopada Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkania z uczniami klasy I b oraz oddziału przedszkolnego 0 e na ww. temat. Pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek, które towarzyszą dzieciom na całym świecie.

W dniach 21 – 25 października nauczyciele biblioteki przeprowadzili uroczyste lekcje w klasach pierwszych. Uczniowie poznali regulamin szkolnej biblioteki oraz zasady korzystania z jej zbiorów. Dzieci dowiedziały się, jakie wartości płyną z czytania książek a poprzez „Życzenia Złotej Księgi” w jaki sposób je szanować.

Dnia 9 września w naszej szkole miała miejsce uroczystość zorganizowana z okazji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2019”. Już po raz ósmy w całej Polsce – pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej – czytane są wybitne utwory, należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany „Nowele polskie”.

Nauczyciele biblioteki szkolnej prowadzą zajęcia w ramach projektu profilaktycznego „Konstruktorzy wolnego czasu”. Zakupiono gry planszowe zarówno dla uczniów młodszych, jak i starszych.

Dnia 13 maja uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.