W dniu 15.03.2018r.  w naszej szkole kolejny raz odbył się Międzynarodowy  Konkurs ,,Kangur Matematyczny’’, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières.  W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

,, Kangur Matematyczny” w  niezawodny sposób integruje dzieci i  młodzież całego  świata, ponieważ  tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość spotkać się na wspólnych  obozach i wędrówkach po świecie.

.

 Dzięki temu konkursowi na szeroką skalę popularyzowana  jest  matematyka  wśród  dzieci i młodzieży szkolnej a także rozbudzana jest  ciekawość poznania tego przedmiotu. W naszej szkole   ,,Kangur Matematyczny” cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, ponieważ  wzięło w nim  udział 170 uczniów z klas II- VII i II-III klas gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali test w 5 kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet i Junior . Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które pojawią się w maju..   

        Nauczyciele matematyki