Dnia 19 kwietnia 2017 r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbył się poprowadzony przez p. Matyldę Michałek Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych. W Jury zasiedli – przewodniczący, p. Henryk Kowalczyk, wieloletni pracownik WOK; p. Lidia Tryka, instruktor JOK; p. Kinga Pianowska – Siluk, pracownik Muzeum Regionalnego.

Na scenie zaprezentowało się dziewięć zespołów z powiatu, w tym dwa z naszej szkoły – Janowskie Iskierki, w skład którego wchodzą uczniowie klas III b i III d (instruktorzy – s. Łucja, p. Anna Kwiecień, p. Bernarda Hyła) oraz „eŁforia”, do której należą uczniowie klasy VI b (instruktor – p. Wioletta Sołtys).

 

Tematyka spektakli była różnorodna – poruszone zostały tematy religijne, przedstawione legendy, bajki i baśnie, „wystąpiła” Mariolka – Krejzolka, pochylono się też nad problemami tolerancji i uzależnień od sieci.

Po występie każdy z zespołów otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Nominację do wojewódzkiego Festiwalu Najciekawszych Widowisk, który odbędzie się 8 maja w Lublinie, otrzymał zespół „eŁforia”. Jest to ogromny sukces tej, funkcjonującej w naszej szkole od trzech lat, amatorskiej grupy teatralnej, ponieważ nominację otrzymuje po raz trzeci z rzędu. Dotąd w etapach wojewódzkich jednemu uczniowi udało się zdobyć wyróżnienie za kreację postaci, ale miejmy nadzieję, że „do trzech razy sztuka”.


Napisali o nas:

http://www.janowlubelski.pl/aktualnosci/dla-mieszkancow/zespol-teatralny-elforia-z-janowa-lubelskiego-nominowany-do-konkursu-woj

http://www.jokjanow.pl/widok/1/1185