Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły,  dzień pełen uśmiechów i wzruszeń.  Niestety, w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy zaprosić kochanych dziadków na poczęstunek i przedstawienie do przedszkola.

Jednym z ważnych wydarzeń, które odbyło się w przedszkolu pod koniec grudnia był konkurs plastyczny o tematyce świątecznej. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego  Narodzenia, rozwijanie zdolności plastycznych, budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie kreatywności.

Wszystkie dzieci bardzo się starały. Wykonały piękne prace plastyczne i w nagrodę otrzymały dyplomy. Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić po troje dzieci z każdej grupy przedszkolnej.

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. Dnia 4 grudnia przybył również do naszego przedszkola, by wzbudzić uśmiech na twarzy każdego wychowanka.

Choinka Grafika - choinka świąteczna, choinka dekoracje stockowe wektory i  ilustracje | Depositphotos

„Kiedy gościsz w naszych domach choinko zielona, wszystko lepsze i piękniejsze staje się dokoła.”

Wszyscy czekają na Święta Bożego Narodzenia z utęsknieniem, niezależnie od swojego wieku. Śnieg za oknem, śpiew najpiękniejszych kolęd i pastorałek, ubieranie choinki, łamanie się opłatkiem, zapach wigilijnych potraw... - ten magiczny czas zdarza się tylko raz w roku.

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo. Sale przedszkolne zostały udekorowane pracami plastycznymi.  Dzieci wykonały samodzielnie kotyliony i flagi. W ramach akcji Ministra Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”, wszystkie przedszkolaki o godzinie 11:11 odśpiewały hymn narodowy. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem brały udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Poznawały symbole narodowe, historię Polski oraz utwory muzyczne i literackie związane z obchodzonym świętem.

Dzień Niepodległości był radosnym dniem w naszym przedszkolu i z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych Polaków.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu nr 4 w Janowie Lubelskim w poniedziałek 21 września zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci.

W związku z rozważaniem otwarcia przedszkoli, punków przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Janów Lubelski oraz inne podmioty, w najbliższym możliwym terminie po odpowiednim i bezpiecznym przygotowaniu miejsc w placówkach zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej  prosimy Rodziców zainteresowanych posyłaniem dziecka do placówki o wypełnienie deklaracji woli powrotu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego  i przesłanie (w postaci zdjęcia, skanu) na podany adres e-mail placówki w terminie do dnia 8 maja 2020 r.

Deklaracja

Nauka zdalna obejmuje również naszych najmłodszych uczniów. W tym celu została utworzona strona internetowa, na której zamieszczane są codziennie materiały do pracy dla dzieci przedszkolnych.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.