Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne dla nas jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole oraz ich edukacja w zakresie bezpieczeństwa.

4 lutego 2020 uczniowie oddziałów przedszkolnych spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, którzy przeprowadzili "Edukacyjne warsztaty" przypominające dzieciom, jak należy zachować się w drodze do szkoły i ze szkoły, jak postępować na pasach, kiedy można je przekraczać i przy jakim świetle. Ponadto zwrócono uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz przedstawiono wskazówki jak bezpiecznie spędzać czas w szkole i w domu.

Tego typu spotkania profilaktyczne są jednym z narzędzi zmierzających do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Wielką niespodzianką było spotkanie z "Inspektorem Kraśniczkiem", którego dzieci pokochały i obiecały, że zawsze będą stosowały się do jego rad.

Dziękujemy naszym gościom oraz zapraszamy ponownie.

Tekst i foto: Wioletta Małysz