Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. W naszym mieście, podobnie jak w wielu innych, rozbłysły już światła na miejskich choinkach. Święta zbliżają się wielkimi krokami, najwyższy więc czas ozdobić bożonarodzeniowe drzewko. 

Co roku z inicjatywy Burmistrza Janowa Lubelskiego, p. Krzysztofa Kołtysia, choinki na rynku naszego miasta ubierane są przez dzieci ze szkół i przedszkoli w wykonane ozdoby.13 grudnia 2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wraz z opiekunkami, wzięły udział w ubieraniu choinki na janowskim rynku. W tym roku przedszkolaki ozdobiły choinkę śnieżynkami i witrażowymi bombkami. Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki, dlatego z wielką radością i zapałem dzieci ubierały choinkę. Dzieci idąc na spacer z rodzicami na pewno będą wypatrywać udekorowane przez siebie bożonarodzeniowe drzewko, które chętnie pokażą je najbliższym.

 

Tekst : Dorota Pietraszuk