W dniach 9.12 i 13.12. 2019 r dzieci z grup: 0a, 0d i 0e w miłej i świątecznej atmosferze odkrywały swoje talenty plastyczne podczas warsztatów - "Magia świąt słoiku". Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej.

Jak niewiele potrzeba, aby zwykły słoik stał się piękną ozdobą na święta. Dać mu drugie życie. Zbliżają się święta, więc przedszkolaki przygotowały wyjątkowe świąteczne ozdoby w słoiku ze świątecznym motywem. Wystarczy odrobinę dodatków, aby zamienić zwykły słoik w piękną dekorację na święta Bożego Narodzenia. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszystkim towarzyszył dobry humor, radość tworzenia ozdób. Dzieci pracowały z ogromnym zapałem i z dumą prezentowały swoje dzieła. Własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne tworzą niepodważalny klimat w każdym domu lub mogą być wspaniałym gwiazdkowym prezentem dla bliskiej osoby.

Tekst : Dorota Pietraszuk