Wizyta Świętego Mikołaja to dla dzieci wydarzenie bardzo ekscytujące i radosne. Już od początku grudnia każde dziecko wygląda przez okno licząc, że ujrzy na niebie sanie tego brodatego staruszka.

Od tygodnia uczniowie klas zerowych przygotowywali się do tego spotkania: poznali postać prawdziwego Świętego, biskupa Miry, oglądali wizerunki obecnych postaci Mikołaja, roznoszącego prezenty dla dzieci, odbyli wirtualną wycieczkę po wiosce Św. Mikołaja w Laponii, wreszcie pisali listy z życzeniami i zapewnieniami o grzecznym zachowaniu. Listy wylądowały w wielkiej czerwonej skarpecie za oknem, skąd oczywiście zostały zabrane przez elfy, które zostawiły dzieciom krótki liścik z podziękowaniami za ciasteczka. Był też czas na samodzielne ozdabianie pierniczków.  6 grudnia Mikołaj osobiście lub za pośrednictwem swoich pomocników obdarował wszystkich upominkami. To był bardzo przyjemny i radosny dzień dla wszystkich dzieci.

Tekst: K. Lachawiec