Lasy Janowskie to przepiękne okolice naszego miasta. Jesienią możemy zachwycać się bajecznie kolorowymi drzewami i korzystać z uroków i darów lasu. 17.10.2019 r. w oddziałach przedszkolnych z dziećmi spotkał się pan Waldemar Kuśmierczyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Opowiedział on dzieciom o swojej pracy, o zwierzętach mieszkających w Lasach Janowskich i roślinach, które można tam spotkać. Mówił o tym, jak należy zachowywać się w lesie, aby nie niszczyć przyrody i nie płoszyć zwierząt. Odpowiedział na wszystkie pytania dzieci, a także pokazał im jak wygląda strój galowy leśniczego. Przedszkolaki szczególnie zainteresowały się czapką, która oprócz znaku orła miała gałązkę dębu. Spotkanie okazało się ciekawym wydarzeniem, dzieci były bardzo zainteresowane, pytaniom i opowieściom nie było końca.

Bardzo dziękujemy panu Waldemarowi Kuśmierczykowi za przybycie i przybliżenie dzieciom świata przyrody, który jest tak ciekawy i znajduje się tak blisko nas.

Foto: W. Małysz
Tekst: K.Lachawiec