Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo. Sale przedszkolne zostały udekorowane pracami plastycznymi.  Dzieci wykonały samodzielnie kotyliony i flagi. W ramach akcji Ministra Edukacji i Nauki ,,Szkoła do hymnu”, wszystkie przedszkolaki o godzinie 11:11 odśpiewały hymn narodowy. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem brały udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Poznawały symbole narodowe, historię Polski oraz utwory muzyczne i literackie związane z obchodzonym świętem.

Dzień Niepodległości był radosnym dniem w naszym przedszkolu i z pewnością na długo pozostanie w pamięci małych Polaków.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Przedszkolu nr 4 w Janowie Lubelskim w poniedziałek 21 września zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci.

W związku z rozważaniem otwarcia przedszkoli, punków przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, prowadzonych przez Gminę Janów Lubelski oraz inne podmioty, w najbliższym możliwym terminie po odpowiednim i bezpiecznym przygotowaniu miejsc w placówkach zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej  prosimy Rodziców zainteresowanych posyłaniem dziecka do placówki o wypełnienie deklaracji woli powrotu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego  i przesłanie (w postaci zdjęcia, skanu) na podany adres e-mail placówki w terminie do dnia 8 maja 2020 r.

Deklaracja

Nauka zdalna obejmuje również naszych najmłodszych uczniów. W tym celu została utworzona strona internetowa, na której zamieszczane są codziennie materiały do pracy dla dzieci przedszkolnych.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie, dlatego ogromnie ważne dla nas jest poczucie bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole oraz ich edukacja w zakresie bezpieczeństwa.

W czwartek 9 stycznia mieliśmy przyjemność gościć w naszych oddziałach przedszkolnych artystów z Teatru „Tradycja”, który działa przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Janowie Lubelskim.

Zgodnie ze zwyczajem, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, dzieci z klas 0 i I – III przygotowują własnoręcznie symboliczne upominki dla mieszkańców DPS.

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i wyjątkowy, również dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Po obejrzeniu przedstawienia jasełkowego dzieci udały się do swoich sal, w których odbyły się spotkania opłatkowe.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to idealny moment, aby odwiedzić Muzeum Bombek oraz poznać proces powstawania tych niezwykłych ozdób świątecznych.