Na przełomie września i października uczniowie klasy I „b” i  I „e” wybrali się wraz z wychowawcami ( I. Lasek, J. Wieleba) oraz rodzicami na wycieczkę do jednej z janowskich Przychodni Weterynaryjnych Animal Care.

Na miejscu powitały ich bardzo serdecznie dwie przemiłe panie: lek. wet. Małgorzata Kamińska-Tomusiak oraz lek. wet. Katarzyna Kamińska-Kiszka.

Na wstępie panie opowiedziały dzieciom o swojej pracy oraz o swoim zamiłowaniu do zwierząt i zawodu weterynarza. Potem oprowadziły dzieci po całej przychodni pokazując i objaśniając miejsca pracy lekarzy oraz wszystkie urządzenia potrzebne do udzielania pomocy chorym zwierzętom. Dzieci mogły zobaczyć salę zabiegową i operacyjną, pracownię rentgenowską i laboratorium. Zobaczyły również pomieszczenie, w którym znajdowały się chore zwierzątka. Pani Kasia i Małgosia przygotowały także ciekawe preparaty, które dzieci z wielką pasją i zaciekawieniem oglądały pod mikroskopem. Natomiast w pracowni rentgenowskiej  dzieci oglądały zdjęcia prześwietlonych zwierząt odgadując co to za zwierzę? Na koniec spotkania dzieci otrzymały bandaże i miały wykonać opatrunki chorym dinozaurom, które znalazły się w przychodni. Była to dla dzieci wielka frajda.

 Zawód lekarza weterynarii bardzo zainteresował wszystkie dzieci, nawet niektóre z nich po tej wizycie stwierdziły, że bardzo chciałyby zostać weterynarzami aby móc pomagać chorym zwierzętom.

 Wszyscy jednogłośnie orzekli, że wycieczka należała do udanych, gdyż zostawiła w głowach dzieci wiele cennych i ciekawych informacji związanych z opieką i leczeniem zwierząt oraz pracą weterynarza.

 Dziękujemy bardzo serdecznie pani Małgosi i pani Kasi za miłe  przyjęcie i ciekawe warsztaty edukacyjne.

 

 I. Lasek