Ubieranie choinki to jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych. Święta zbliżają się wielkimi krokami, najwyższy więc czas ozdobić bożonarodzeniowe drzewko. Co roku z inicjatywy Burmistrza Janowa Lubelskiego, p. Krzysztofa Kołtysia, choinki na rynku naszego miasta ubierane są przez dzieci ze szkół i przedszkoli w wykonane  ozdoby.

14 grudnia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wraz z opiekunkami, wzięły udział w ubieraniu choinki na janowskim rynku. W tym roku przedszkolaki ozdobiły choinkę wesołymi cukierkami świątecznymi i pięknymi dzwonkami.Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki, dlatego z wielką radością i zapałem dzieci ubierały choinkę. Dzieci idąc na spacer z rodzicami na pewno będą wypatrywać udekorowane przez siebie bożonarodzeniowe drzewko, które chętnie pokażą je najbliższym.

 Tekst : Dorota Pietraszuk