25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień 23 listopada był okazją do wesołej zabawy, wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z dziećmi do przedszkola. W salach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom przez cały dzień. 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku!

Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie pluszowy Miś, przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Wiele razy, staje się kumplem do zabawy, kompanem podróży i przyjacielem. Pluszowy przyjaciel przychodzi z pomocą zawsze wtedy, kiedy mamy nie ma w pobliżu,gdy czujemy zagrożenie lub lęk. Stanowi swego rodzaju ostoję i daje ukojenie. Pomimo upływu lat, pozostaje ukochanym przyjacielem i powiernikiem sekretów milionów dzieci, któremu można zdradzić wszystkie sekrety.

 

 

 Tekst : Dorota Pietraszuk