Dzieci z oddziałów przedszkolnych miały okazję uczestniczyć w warsztatach mydlarskich. Dzięki zajęciom przedszkolaki mogły utrwalić sobie wiadomości dotyczące zasad higieny, dowiedzieć się kim są stworki zwane bakteriami, poznać właściwości ziół i olejków kosmetycznych.

Ciekawostką było rozpoznawanie różnych zapachów, co jak się okazało wcale nie jest proste. Zajęcia polegały na samodzielnym wykonywaniu przez dzieci własnego mydełka poprzez wybór kształtu formy, mieszanie baz glicerynowych, kolorów i zapachów oraz umieszczenie w środku elementów dekoracyjnych. Przedszkolaki uczestniczyły w inscenizacji " Wyprawa po mydło",dzięki której w obrazowy sposób poznały historię powstania pierwszego mydełka. Dzieci wcieliły się w bajkowe postacie i odgrywały bajkową opowieść o tym jak rycerz wyruszył po mydło do skrzacika. Przepiękne, pachnące i kolorowe mydełka zapakowano w papierowe torebeczki, które przedszkolaki zabrały do domu.

Zajęcia sprawły dzieciom mnóstwo radości, a zapach olejków użytych do wykonania mydełek jeszcze długo unosił się w przedszkolu.Tekst : Dorota Pietraszuk