Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładzie się na bezpieczeństwo. Od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu realizowana jest tematyka związana bezpieczeństwem. Dążymy do tego, aby nasze przedszkolaki świadome były czyhających wokół zagrożeń, ale przede wszystkim – wiedziały, jak ich unikać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dlatego też 21.09.2018r. w progi naszego przedszkola zaprosiliśmy przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Kto wie, może w którymś z przedszkolaków obudziło się nowe zainteresowanie…?

Pragniemy serdecznie podziękować przedstawicielce Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim Pani Faustynie Łazur, która zaszczyciła nas swoją obecnością, za tak miłe i pouczające spotkanie oraz przekazanie tak ważnej dla każdego wiedzy.

Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. 

Tekst: Dorota Pietraszuk