Zdrowe śniadania to program edukacyjny: „Śniadanie Daje Moc”, który zachęca do obchodzenia, 8 listopada, Dnia Zdrowego Śniadania. W Klubach Śniadaniowych, w czasie zajęć edukacyjnych, uczniowie klas II a, b, c, d,e,g, h  uzyskali cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia. Działania te mają na celu przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania w domu i szkole.Zaczynamy od śniadania


8 listopada, uczniowie przygotowali wspólnie z nauczycielami zdrowe śniadania w klasie. Tego dnia pod hasłem „Dobrze zacząć dzień” przystąpili do wykonania zdrowych sałatek owocowych i warzywnych . Wszyscy pracowali bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem. Do przygotowania sałatek wykorzystywali same zdrowe produkty: ciemne pieczywo zieloną sałatę, pomidory, ogórki, rzodkiewki . Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja wykonanych przekąsek. To świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi uczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Najważniejszymi celami programu jest: zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci oraz zaangażowanie rodziców w kwestie prawidłowego żywienia dzieci. Dzień Zdrowego Śniadania to wyjątkowa okazja, aby rozpocząć tradycję jedzenia wspólnych śniadań w szkole. Dzięki temu wszyscy uczniowie będą mieli energię do nauki i zabawy każdego dnia.

Opracowanie: wychowawcy klas