9 stycznia 2018 r. dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim przedstawiły w sali Janowskiego Ośrodka Kultury jasełka pt.: „Tradycja a rzeczywistość”. W swej treści nawiązywały one do różnych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, choć dziś nie zawsze zachowywanych co do ich istoty.

Na szczęście bohaterowie inscenizacji bożonarodzeniowej (współczesna rodzina) zrozumieli, że najważniejszym sensem Świąt Bożego Narodzenia jest miłość. Oprócz sceny w rodzinie w jasełkach znaleźli się kolędnicy w ludowych strojach, pasterze i żywe owieczki, w które wcieliły się dzieci, trzej królowie oraz Święta Rodzina i liczni aniołowie, w tym chórek „Promyki Maryi”, a także dzieci z krajów misyjnych i janowskie dzieci.

Na scenie umiejętności aktorskie i muzyczne zaprezentowali uczniowie klasy III A, III B, III C i III D, pod kierunkiem nauczycieli: s.Łucji, Justyny Wieleby, Doroty Pietraszuk, Grażyny Kaproń i Ireny Lasek. Wszystkim zgromadzonym jasełka bardzo się podobały, dzieci otrzymały wielkie oklaski. Widzowie podziwiali ich grę aktorską, recytacje i śpiewy. Na zakończenie słowa podziękowań skierowała do wszystkich p. Agnieszka Trytek – dyrektor PSPZOI.

Przed Świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia jasełka te obejrzeli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej przy szkolnej szopce.

 Tekst: s. Łucja