Już Mikołaj grzeje sanie, Czego pragniesz niech się stanie!

Dla uczniów klasy IIIc i IIId  7 grudnia okazał się niezwykłym dniem. Tego dnia uczniowie udali się z wizytą do domu Świętego Mikołaja, ale nie do Laponii i nie na biegun północny, lecz do malowniczej krainy Portofino w Lublinie.

 

Na miejscu powitał nas uroczy elf, który przy blasku światła kominkowego przeniósł dzieci w bajkowe realia krainy Portofino. Pełne blasku kolorów i świątecznej atmosfery miejsce, mile nas zaskoczyło. Czekało na nas mnóstwo niespodzianek i fantastycznej zabawy. Pani Mikołajowa zadbała, by stworzyć domową atmosferę i należycie ugościć przybywających. Gorąca czekolada to był dobry pomysł na zimową aurę.

Po tak miłym powitaniu wraz z elfami udaliśmy się do Pracowni Pani Mikołajowej, aby przygotować słodkości dla Świętego! Wałkowanie ciasta i pieczenie pierniczków to słodki obowiązek każdego z gości. Gdy pierniczki trafiły do pieca nadszedł czas na spotkanie z Mikołajem, który czekając na dzieci, drzemał słodko w swoim wygodnym fotelu. Trzeba  więc było go obudzić! Pachnące cynamonem pierniczki oraz widok uśmiechniętych dzieci wprawiły Mikołaja w wesoły nastój. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa i wspólne muzykowanie z Mikołajem i elfami. Następnie elfy zabrały dzieci do pracowni plastycznej, aby przygotować bajecznie kolorowe kartki świąteczne dla najbliższych.

Po tak wyjątkowym spotkaniu i wielu atrakcjach, Pani Mikołajowa zaprosiła wszystkich na pyszny obiad. Wizytę zakończył radosny moment wręczania dzieciom przez Świętego Mikołaja, pachnących pierniczków i zasłużonych dyplomów. Kolejną atrakcją naszej wycieczki było obejrzenie w kinie „Bajka” filmu pt. „Mikołaj w każdym z nas”. Film ten przeniósł nas w krainę baśni i magię Świąt Bożego Narodzenia. Pełni wspaniałych wrażeń i miłych wspomnień udaliśmy się w drogę powrotną.

                Ten niezwykły dzień z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Tekst: Irena Lasek, Grażyna Kaproń