W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w dniu 23.11.2017r. odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel – autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży, twórczynią serii biograficznych opowieści o wielkich Polakach, laureatką wielu prestiżowych nagród. Wzięli w nim aktywny udział uczniowie klasy III a i III g.

Pani Anna opowiadała o swojej twórczości i drodze artystycznej, o tym, co ją inspiruje i motywuje do pisania. Najwięcej uwagi poświęca książkom biograficznym i historycznym. Jest pomysłodawczynią i twórczynią przeznaczonej dla dzieci i młodzieży serii biograficznych powieści o wielkich Polakach m.in. Chopinie, Skłodowskiej-Curie, Korczaku, Tuwimie, Sienkiewiczu. Autorka potrafi o swoich bohaterach opowiadać ciekawie, barwnie i z dowcipem. Narracja książek sprawia, że sławne postaci mają szanse stać się dla nas kimś bliskim. Był też czas przeznaczony na wspólną dyskusję. Pisarka była zaskoczona różnorodnością zadawanych pytań. Młodzi czytelnicy chętnie zabierali głos: pytali o powody pisania, początki kariery, ilość napisanych książek, ciekawi byli ile czasu zajmuje napisanie książki, z chęcią na wszystkie z nich odpowiadała. Opowiadała również o swojej rodzinie, dzieciach i zwierzętach domowych.

Pani Ania zauroczyła nas swoją serdecznością, ciepłem, energią i entuzjazmem z jakim mówiła o pisaniu, książkach i życiu, oraz zaskoczyła nas wszystkich przybywając do biblioteki ze swoim pupilkiem – psem. Po spotkaniu jego uczestnicy mieli okazję kupić książki pisarki oraz zdobyć jej autograf. 


 

 Opracowanie: Justyna Wieleba, Ala Kuźnicka