„ Człowiecza pycha”

Kiedyś życie na Ziemi tętniło radością

Człowiek wtopiony w przyrodę był samą miłością,

Uczył się od niej wszelkiego rzemiosła.

Ona była mądrością, szczęściem była wiosna.

Lecz człowiek rzucił swej Ziemi wyzwanie-

„To ja jestem Ziemio twoim panem”

 

Dzień 22 kwietnia obchodzimy jako Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole w dniach od 21 do 28 kwietnia odbyły się akcje mające na celu promowanie ekologicznych postaw uczniów i uświadamianie jak ważne jest dbanie każdego z nas o środowisko naturalne.

 

 

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie plastycznym „Ratujmy naszą planetę”. Zostały wykonane piękne plakaty, które ozdobiły szkolny korytarz i mogli je oglądać wszyscy uczniowie . Dla klas V i VI odbył się konkurs „Fajne rzeczy ze śmieci”. Uczniowie zachwycili swoimi pomysłami na to, co można zrobić ze śmieci. A były to : jednorożec, pudełeczko na biżuterię, piórnik, kolorowy motyl, klepsydra, miotła, laleczka, roboty, skarbonki, zabawki i wiele innych przedmiotów wykonanych ze starych gazet, plastikowych butelek, nakrętek do butelek, zużytych materiałów, opakowań po różnych produktach. Wszystkie „rzeczy ze śmieci” znalazły się na wystawie, która cieszyła się dużą popularnością.

Prace i plakaty zostały wykonane przez uczniów: Julię Regmunt - Sobieszczańską, Alicję Nowak, Annę Łupinę, Katarzynę Jarosz, Kaspra Pałkę, Macieja Suchorę, Aleksandrę Wydrę, Mateusza Michalczyka, Patrycję Dworak, Aleksandrę Dworak, Oliwię Szyszkowską, Katarzynę Smutek, Agatę Jarosz, Julię Chmiel, Zofię Chmiel, Justynę Momot, Oliwię Skrzypek, Izabelę Pelc, Izabelę Jargiło, Ewę Rycerz, Łucję Sulowską, Jakuba Wacha, Aleksandrę Blachę, Szymona Oleszko i Kacpra Wereskiego.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursach i wykonali wspaniałe prace.

Dla uczniów z klas V i VI odbyła się projekcja pilotażowego odcinka filmu z serii „Milion ton śmieci”. Filmy z tej serii uświadamiają   jak ważna jest segregacja odpadów, pokazują „drugie życie odpadów” czyli nowe produkty, które powstają z przetwarzania odpadów.

Liczymy na to, że edukacja dzieci od najmłodszych lat w zakresie świadomości ekologicznej będzie procentować i Dzień Ziemi stanie się „Rokiem Ziemi”.

 

 

                                                                           Opr:  Krystyna Ćwiek